Rozpoczyna się remont na kolejnym odcinku ul. Głogowskiej

W sobotę rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na kolejnym odcinku ul. Głogowskiej. Oznacza to utrudnienia dla kierowców, które potrwają ponad miesiąc.

 

Prace będą prowadzone na fragmencie, na którym remontowano jezdnię wjazdową do Poznania w ubiegłym roku. Tym razem jednak wyremontowana będzie nitka wylotowa z miasta na odcinku od zjazdu z wiaduktu im. Kosynierów Górczyńskich a ul. Żwierową.

W ramach prac wymieniona zostanie zarówno warstwa wiążąca jak i ścieralna. Pojawią się nowe kratki ściekowe oraz włazy kanalizacyjne. Następnie wykonawca odtworzy pętle indukcyjne i wykona nowe oznakowanie poziome.

Prace rozpoczną się w sobotę, 6 sierpnia, w godzinach wieczornych. Wykonawca rozpocznie od frezowania starej nawierzchni na lewym pasie ruchu. Ruch pojazdów będzie możliwy tylko prawym. Następnie ułożona zostanie warstwa wiążąca, po czym wykonawca przeniesie się na prawy pas ruchu i tam rozpocznie dalsze prace.

Remont ma zakończyć się do połowy września. Inwestycja będzie kosztowała ponad 1,7 mln złotych.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.