Kolejna akcja szczepień jednodawkowym preparatem w POSUM. Nie trzeba się wcześniej rejestrować

Osoby chcące zaszczepić się przeciw Covid-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson będą miały ku temu kolejna okazję. W czwartek szczepionki będą po raz kolejny dostępne w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Co istotne, nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja.

 

Będzie to kolejna akcja szczepień przeciw Covid-19 preparatem Johnson&Johnson bez wcześniejszego umawiania się na wizytę w POSUM. Szczepienia będą dostępne w godzinach 15:00-19:00 – każdy, kto się pojawi w placówce z chęcią przyjęcia preparatu i zostanie zakwalifikowany do szczepienia, będzie mógł z niego skorzystać.

Preparat jednodawkowy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób chcących szybko uzyskać pełną odporność oraz unijny certyfikat szczepień, czyli tzw. paszport covidowy ułatwiający podróżowanie o UE czy też korzystanie z części usług na terenie Unii.

Jednocześnie Miasto przypomina, że cały czas można rejestrować się na szczepienia pozostałymi preparatami (dwudawkowymi) – Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Możliwe jest także przyspieszenie podania drugiej dawki Astry.

Rejestracja możliwa jest:

-osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436

-telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989

-wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie

-poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8:00-15:00