Zbiórka krwi w zajezdni MPK. Będzie można zapisać się też do Banku Dawców Szpiku

W piątek i sobotę znów będzie można oddać krew na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej w Poznaniu.

 

Nie można jej niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować – krew, bo o niej mowa, pełni niezwykle ważną rolę przy ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Niestety, często zdarza się, że jej brakuje, a zapotrzebowanie nie spada. Właśnie dlatego ważne jest regularne uzupełnianie zapasów w bankach krwi, co jest możliwe tylko wtedy, gdy ktoś postanowi podzielić się tym istotnym lekiem z innymi.

Już w piątek i sobotę kolejna okazja, by to zrobić na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej. Będzie to możliwe w godzinach 8:00-13:00. Jednocześnie osoby w wieku 18-45 lat będą mogły także zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

W centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa, w naszym również, odnotowujemy zwiększone zapotrzebowanie na krew i jej składniki, które składają szpitale. Tylko dzięki ofiarowanej przez Was krwi lekarze mogą wykonywać skomplikowane operacje ratujące zdrowie i życie. Jesteście bardzo potrzebni. Czekamy na Was – apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu

Będzie to kolejna w tym roku zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.