Koncert #NaFalach już jutro. Na teren wydarzenia wejdą tylko zaszczepieni

Już jutro odbędzie się koncert w ramach cyklu #NaFalach. Na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim wystąpią artyści i artystki dobrze znani młodemu pokoleniu. Co istotne, będą mogły wziąć w nim udział wyłącznie osoby zaszczepione.

 

Cykl koncertów #NaFalach co roku przyciąga wielu mieszkańców i turystów z innych polskich miast. Koncerty odbywają się nad poznańskimi jeziorami – Maltańskim i Strzeszyńskim.

W pierwszą sobotę września scena stanie nad tym drugim. Koncert będzie wyjątkowy, bo będzie skierowany wyłączne dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Jak tłumaczy prezydent Poznania, ma to być podziękowanie dla osób, które dbają o wspólne bezpieczeństwo.

„Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję” – powiedział Jacek Jaśkowiak

Sobotni koncert będzie podzielony na dwie części. Podczas pierwszej na scenie pojawi się Paulina Przybysz wraz z zespołem. Druga to występ Albo Inaczej, czyli grupy, która powstała w ramach projektu obejmującego artystów i artystki z różnych zespołów i indywidualnych występów. Wykonują dobrze znane utwory hip-hopowe w zupełnie nowej aranżacji i formie.

„Projekt Albo Inaczej powstał po to, aby zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: że polscy raperzy potrafią pisać genialne teksty oraz że muzyka potrafi łączyć artystów z kompletnie różnych światów. W Poznaniu wystąpimy w składzie: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła. Zapraszam wszystkich do udziału w koncercie” – mówi Witold Michalak, pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

Sama organizacja koncertu jest wspólną inicjatywą Miasta Poznań oraz Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Wydarzenie ma być m.in. formą promocji szczepień wśród młodzieży i młodych ludzi.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale przy wejściu trzeba będzie okazać certyfikat szczepienia – w formie kodu na urządzeniu elektronicznym lub w wersji wydrukowanej. Osoby zaszczepione otrzymają specjalną opaskę uprawniającą do wejścia oraz drobny upominek, czyli worek-plecak będący pamiątką z koncertu.

Przewidziano także regulacje dla osób, które nie mogą się zaszczepić przeciw Covid-19 z uwagi na przeciwwskazania. Przygotowano dla nich specjalną przestrzeń, w której będą mogły czuć się bezpiecznie. Wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia.

Koncert Pauliny Przybysz rozpocznie się o godz. 19:00, a występ w ramach projektu Albo Inaczej – o 20:30.

Scena stanie w rejonie plaży nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Strefa opaskowania będzie czynna od godz. 17.30, a otwarcie bram nastąpi o 18.30.