Koncerty na Dziedzińcu Zamkowym – kto dziś zagra dla poznańskiej publiczności?

Już dziś kolejny koncert z cyklu „7 Wspaniałych” organizowanych przez CK Zamek. Wydarzenie odbędzie się w plenerze, na Dziedzińcu Zamkowym. Tym razem na scenie zaprezentuje się Spięty. Jak zwykle wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka charytatywna na rzecz pierwszego w Wielkopolsce stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych PrzyStań.

 

Nazwa cyklu nie jest przypadkowa. Odwołując się do powtarzanych od wieków wierzeń dotyczących magicznej cyfry siedem, która uznawana jest za wyjątkową i przynoszącą szczęście także w wielu religiach, CK Zamek postanowiło stworzyć cykl siedmiu (wspaniałych) koncertów na lato.

Na zamkowej scenie prezentują się przedstawiciele różnych stylów i gatunków muzycznych, dzięki czemu oferta stała się uniwersalna, a każdy może znaleźć coś dla siebie.

Przy okazji każdego koncertu na Dziedzińcu Zamkowym organizowana jest zbiórka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej Hospicjum Domowe, które zbiera środki na wyposażenie pierwszego w Wielkopolsce stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych PrzyStań.

Już dziś kolejny koncert w ramach cyklu. Tym razem publice zaprezentuje się Spęity, czyli Hubert Dobaczewski, lider i gitarzysta zespołu Lao Che, który promuje wydaną w ubiegłym roku swoją drugą solową płytę „Black Mental”.

Koncert rozpocznie się o 19:30. Bilety dostępne są online.