Poznań Congress Center będzie miało ruchomą elewację kinetyczną

Budynek Poznań Congress Center MTP będzie miał nowoczesną elewację kinetyczną. Rozpoczęła się modernizacja flagowego obiektu poznańskich targów. Jednocześnie budynek zyska iluminację świetlną.

 

Poznań Congress Center jest jednym z najbardziej prestiżowych obiektów tego typu w Poznaniu i regionie. W światowym rankingu miast dostosowanych do organizacji dużych eventów Poznań zajął 20. miejsce, wyprzedzając m.in. Monachium, Dubaj czy Chicago. Budynek PCC na MTP był podobnie jak całe Targi ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczną pozycję stolicy Wielkopolski.

Teraz przyszedł jednak czas na modernizację budynku. W ramach rozpoczynających się prac zostanie poddany termomodernizacji. Elewacja zostanie wymieniona na kinetyczną, która nada mu nowoczesnego wyglądu. Za pomocą tysięcy małych płytek będzie reagować na zjawiska naturalne, w tym np. wiatr. Podobne rozwiązania stosowane są m.in. na budynkach w Australii i Wielkiej Brytanii i wywołują one pozytywne reakcje zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

Jak podkreśla prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski, by MTP utrzymało się w światowej czołówce ośrodków kongresowych i wystawienniczych musi reagować m.in. na zmieniające się trendy architektoniczne.

Podczas wykonywanych prac modernizacyjnych wykonana zostanie również iluminacja świetlna na zewnętrznej części budynku. Dodatkowo zamontowany będzie również ekran LED, dzięki czemu możliwe będzie poszerzenie oferty reklamowej MTP przy jednoczesnym ograniczeniu druku banerów reklamowych.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku.