Święty Mikołaj zwiedził Poznań i spotkał się z mieszkańcami

Poznaniacy, zarówno ci mali jak i ci więksi, mogli dziś spotkać Świętego Mikołaja, który przyleciał do Poznania prosto z Laponii.

 

Choć grudzień w kalendarzu Świętego Mikołaja oznacza wyjątkowo napięty grafik, to znalazł czas, by odwiedzić Poznań jeszcze przed Wigilią. Dzięki temu mógł osobiście sprawdzić czy listy grzecznych i niegrzecznych dzieci wymagają korekty.

Wizytę rozpoczął od odwiedzin na Betlejem Poznańskim na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Następnie wyruszył na przejażdżkę po Poznaniu. Wybrał jednak historyczny tramwaj KSW Heidelberg, bo z uwagi na brak śniegu, sanie nie byłyby dobrym wyborem.

Po zwiedzaniu miasta z pokładu tramwaju spotkał się z poznaniakami na terenie zajezdni przy ul. Gajowej. Tam odpowiedział na pytania dzieci i dorosłych i zweryfikował swoje listy grzecznych i niegrzecznych, by mieć aktualne dane przed Wigilią.

W niedzielę Święty Mikołaj odwiedzi Betlejem Poznańskie na Rynku Łazarskim, gdzie będzie można go spotkać od 16:00 do 17:00, a potem na pl. Wolności, między 17:30 a 18:30.