Weekendowe zmiany na liniach numer 2, 17 i 18

Pasażerowie linii tramwajowych numer 2, 17 i 18 planując weekendowe podróże będą musieli uwzględnić zmiany w organizacji ruchu tramwajów 2 i 3 października. Powodem jest konieczność czasowego wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej oraz zamknięcia węzła Rynek Jeżycki.

 

Przy Rynku Jeżyckim trwa budowa przystanków wiedeńskich, które mają ułatwić pasażerom wsiadanie i wysiadanie z pojazdów. W związku z pracami, w weekend 2-3 października konieczne będzie wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej oraz zamknięcie węzła Rynek Jeżycki.

W sobotę i niedzielę kursowanie linii numer 2 zostanie zawieszone, natomiast tramwaje linii numer 17 będą dojeżdżać do Ogrodów objazdem przez ul. Grunwaldzką i Przybyszewskiego, a tramwaje linii numer 18 zmienioną trasą na Dębiec.

Linia nr 2:

zawieszona

Linia nr 17

STAROŁĘKA PKM – … – Rondo Kaponiera – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

Linia nr 18

PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 roku – DĘBIEC PKM

W związku ze zmianami w rejonie Rynku Jeżyckiego uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Linia „za tramwaj” T2 będzie kursować z Ronda Kaponiera przez Jeżyce na Ogrody.

Linia nr T2

RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY; powrót: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA