Poznań Game Arena, czyli największe święto miłośników gamingu i nowych technologii

Największe i najbardziej prestiżowe targi gamingu i nowych technologii – PGA, czyli Poznań Game Arena, powróciły po rocznej przerwie wynikającej z sytuacji epidemiologicznej w kraju. Od dziś do końca weekendu na zwiedzających będzie czekać szereg atrakcji.

 

To jedna z najbardziej znanych, a jednocześnie najpopularniejszych imprez targowych w Poznaniu. PGA znają niemal wszyscy, także ci, którzy na co dzień nie interesują się tą tematyką.

Jak zwykle na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Tradycyjnie PGA to głównie gry wideo – podczas targów dostępnych do grania jest prawie 100 tytułów. Nie zabraknie nowości oraz produkcji od twórców niezależnych. Coś odpowiedniego dla siebie znajdą osoby w każdym wieku i z różnymi zainteresowaniami.

Gracze będą mogli sprawdzić nowoczesny sprzęt i wypróbować ciekawe rozwiązania.

Ciekawą propozycją, a zarazem nowością jest Wioska League of Legends, w której na fanów czekają dodatkowe atrakcje.

„W ich arsenale znajduje się wiele atrakcji nawiązujących do świata stworzonego przez Riot – smocze popiersie w naturalnej skali, proporce walecznych frakcji Runeterry oraz elementy uposażenia czempionów. Dla tych, którzy lubią aktywną zabawę, Wioska również przygotowała pokaźny zestaw konkurencji” – wskazują organizatorzy

Już po raz kolejny na PGA pojawi się Monster Energy wraz z popularnymi streamerami oraz specjalnym Monster Truck.

Miłośnicy szybkiej jazdy i wyścigówek powinni skierować się na stoisko Sim-Center, czyli największego w Polsce salonu wyścigów wirtualnych. Dostępne będą mogli wypróbować niektóre z symulatorów jazdy.

Jak zwykle nie zabraknie Cosplay Show, czyli rywalizacja na najlepszy strój i wcielania się w postaci z gier czy filmów. Do finału zakwalifikowano 25 osób.