Miłośnicy fantastyki opanowali MTP. Rozpoczął się Pyrkonowy Targ Zimowy

Choć do Pyrkonu pozostało nieco ponad pół roku, to pyrkonowy klimat zdecydowanie zagościł dziś na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystko to za sprawą Pyrkonowego Targu Zimowego.

 

Z powodu pandemii ostatni Pyrkon odbył się w 2019 roku. Jubileuszowa, 20. edycja została przełożona na 2022 rok. Organizatorzy dbają jednak o to, by nie zostawić miłośników fantastyki w potrzebie. W pierwszy weekend grudnia odbywa się kolejny Pyrkonowy Targ, tym razem w zimowej odsłonie.

Targ nazywany jest nieoficjalnie „małym Pyrkonem”. To wydarzenie o wiele mniejsze od klasycznego, ale nie brakuje atrakcji.

Przygotowano szereg stoisk z najróżniejszymi grami i komiksami, a także inspiracjami na prezenty dla fanów fantastyki. Wielu uczestników zdecydowało się przebrać – cosplay zawsze był dużą częścią Pyrkonu i nie mogło go zabraknąć także tym razem. Nie brakowało klasyków i pojedynku Jedi, jak i odniesienia do popularnego serialu Squid Game.

W ramach akcji Wish Swapper można wymieniać się kartkami świątecznymi, z kolei akcja #CisnęKlatę promowała znajomość pierwszej pomocy.

Pyrkonowy Targi Zimowy będzie odbywał się także w niedzielę.