Weekend na Łazarzu

Od początku lipca trwa cykl “Łazarskie lato”, w ramach którego codziennie przygotowywane są atrakcje dla mieszkańców Poznania. Czego można się spodziewać w nadchodzący weekend?

 

Jak co tydzień, sobota będzie dniem koncertów. Zanim jednak występy artystyczne, na rozgrzewkę przygotowano grę terenową – o godzinie 12:30 rozpoczną się Łazarskie Questy – śladami tablic pamiątkowych poznania – Wirtualny Łazarz. Zadaniem gry jest połączenie edukacji z zabawą tak, aby w przystępny sposób przekazać istotne informacje.

Późnym popołudniem na Łazarzu można spodziewać się wydarzeń związanych z muzyką. Najpierw o godzinie 17:30 odbędzie się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Klezmer Folk Band. Natomiast godzinę później zaplanowano Łazarski Bal, czyli potańcówkę połączoną z tanecznymi warsztatami. Atrakcja przeznaczona jest zarówno dla tych, którzy świetnie czują się na parkiecie, jak i tych, którzy chcieliby nieco poprawić swoje umiejętności.

Ciekawie zapowiada się także niedziela, która związana jest głównie z teatrem. O 12:00 przed poznańską publicznością wystąpi Teatr Fuzja, który zaprezentuje spektakl pt. “Ciocia Jadzia”. Godzinę później ruszy kiermasz książek anglojęzycznych. Na zakończenie weekendu mieszkańcy Poznania będą mogli zobaczyć Spektakl kamishibai Teatru Małeke (start 15:00).