Gaudi w CK Zamek. To największa taka wystawa w Europie

W Centrum Kultury Zamek można oglądać wystawę prac Antoniego Gaudiego. Jest to pierwsza w Polsce i największa w Europie tak duża prezentacja dorobku znanego na całym świecie hiszpańskiego architekta. Łącznie podziwiać można ok. 150 eksponatów.

 

Znany na całym świecie architekt, który kojarzony jest przede wszystkim z Barceloną i bazyliką Sagrada Familia jest uznawany za jednego z największych wizjonerów w historii architektury.

Na wystawie w CK Zamek można oglądać ok. 150 eksponatów, w tym rzeźby, makiety, rysunki, plany a także elementy architektoniczne, ceramikę, wideo, fotografie oraz meble, które pochodzą z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz od prywatnych kolekcjonerów.

Wystawę przygotowano w taki sposób, by zabrać zwiedzających w podróż po świecie wizjonera Gaudiego. To spacer od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milà aż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.

Organizatorami są: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Miasto Poznań, Aurea Cultura i Art. Wystawa została objęta honorowym patronatem Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Prezydenta Miasta Poznania.

Wystawa będzie czynna w Sali Wystaw i przestrzeniach Zachodniego Skrzydła Zamku we wtorki i środy oraz od piątku do niedzieli w godzinach 12-20, a w czwartki w godz. 12-22.

Przygotowano także spotkania, wykłady, lekcje i warsztaty, które będą odbywać się w czasie trwania wystawy, czyli do 3 lipca.