Moda z najwyższej półki w Poznaniu. Philipp Plein otworzył shop-in-shop w centrum miasta

To zdecydowanie wydarzenie, które odnotują nie tylko najwierniejsi fani mody. W Poznaniu powstał w Salonie Moliera 2 | Bazar Poznański shop-in-shop słynnego niemieckiego projektanta Philippa Pleina, którego projekty są znane na całym świecie, przedstawiane jako uosobienie indywidualizmu i życia pełną garścią jednocześnie.

W świecie, w którym stawia się na minimalizm on pokazuje, że można żyć zgodnie z zasadami maksymalizmu i zachować swój indywidualizm. Philipp Plein to znany i cieszący się dużym uznaniem projektant, który wyróżnia się ekscentrycznymi projektami wykorzystując charakterystyczne ćwieki i kryształki, tworząc przy tym misterne wzory.

Jego historia odbiega od tych dobrze znanych w świecie mody. Plein już jako student prawa zaczął tworzyć luksusowe łóżka dla psów i designerskie stoły. Pod koniec lat 90. otworzył własną firmę meblową, a jego zamiłowanie do najwyższej jakości materiału oraz detali i nietypowych wzorów, w połączeniu z dbałością o pełne wykorzystanie środków sprawiły, że zaczął tworzyć ekstrawaganckie torebki – wykorzystując przy tym drogocenny materiał stosowany przy obiciach.

Specyficzna czaszka, wyrazista kolorystyka, zwierzęce motywy, nawiązania do popkultury czy hexagon to znaki rozpoznawcze Pleina, a jego ubrania i akcesoria są jedynymi w swoim rodzaju. Noszą je dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. To moda zarówno w stylu casual jak i elegant z designerskimi dodatkami. Markę Pleina tworzą także wody toaletowe i perfumy.

Teraz dostępne są też w Poznaniu, w luksusowym salonie Moliera 2 | Bazar Poznański, gdzie znajduje się shop-in-shop Philippa Pleina. W stylowych wnętrzach można znaleźć najnowsze kolekcje słynnego projektanta. To zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w stolicy Wielkopolski w ostatnich latach. Markowy luksusowy salon w Poznaniu to znak, że poznaniacy coraz bardziej stawiają na unikatowe projekty od najlepszych.