Tramwajem wodnym po Warcie, czyli Poznań w nietypowym wydaniu

To atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów w każdym wieku – podziwianie Poznania z perspektywy rzeki daje zupełnie nowe doznania. Niemal do końca wakacji można to zrobić z pokładu tramwaju wodnego.

 

Tramwaj wodny to ciekawa propozycja dla małych i dużych. Pozwala na podziwianie stolicy Wielkopolski z nietypowej perspektywy – rzeki. Jednocześnie może służyć jako środek transportu między przystankami.

Rejsy odbywają się w weekendy na dwóch trasach. W kierunku północnym wyrusza z przystanku na Chwaliszewie, który znajduje się obok KontenerArt, na wysokości ul. Ewangelickiej i dopływa do mostu kolejowego w Koziegłowach. W trasie powrotnej obsługuje przystanki przy ul. Ugory (Szeląg), oraz ul. Panny Marii (Katedra). W soboty rejsy odbywają się (z Chwaliszewa) o godzinie 11:00 i 17:00, a w niedzielę o 14:00.

Z kolei rejsy w kierunku południowym także rozpoczynają się na Chwaliszewie, ale tramwaj dopływa do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót odbywa się do przystanku początkowego. W soboty tramwaj wyrusza o godzinie 14:00, a w niedziele o 11:00 i 17:00.

Rejs na całej trasie trwa ok. 1,5 godziny. Opłata za bilet wynosi 20 złotych, płacone u załogi statku. Przy rejsach w kierunku północnym możliwe jest wykupienie biletu na jedynie fragmentu trasy, na odcinku Szeląg – Katedra – Chwaliszewo. Koszt to 5 złotych.

Dzieci do 3. roku życia pływają tramwajem wodnym za darmo.

Z uwagi na prace przy brzegach Warty w tym sezonie wyłączone z użytkowania są przystanki „Politechnika”, „Rataje” oraz „Wilda”.

Tramwaj wodny będzie kursował po Warcie do 28 sierpnia.