“Arabska stolica perfum i Karaiby Orientu”, czyli podróże do Salalah bezpośrednio z Poznania

Nazywane jest „Karaibami Orientu”. Można tu korzystać z błękitnego morza i pięknych plaży wśród palm kokosowych, uprawiać sporty wodne i podziwiać pustynne tereny, które w ciągu roku zamieniają się w bujne ogrody z wodospadami i strumieniami. O jakim mieście mowa? To Salalah w Omanie, do którego już sezonu Zima 2019/2020 będzie można polecieć z lotniska Poznań-Ławica.

Oman to azjatyckie państwo położone na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. To miejsce, które było świadkiem wielu ważnych wydarzeń w historii i kulturze, co sprawia, że jest fascynujące dla wielu podróżników. Od najbliższego sezonu zimowego, będzie dostępne dla poznaniaków jeszcze bardziej niż dotychczas.
Z poznańskiej Ławicy będzie można polecieć do Salalah, które nazywane jest „Karaibami Orientu” i „Arabską stolicą perfum”. Przyciąga zarówno błękitnym morzem i piaszczystymi plażami jak i naturalnymi atrakcjami Gór Qara.
Coś dla siebie znajdą tu nie tylko ci, którzy lubią poleżeć na białej plaży z drobnym piaskiem, ale także ci, którzy preferują aktywne spędzanie czasu podczas wakacji. Dobrze rozwinięta linia brzegowa stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym nurkowania, kajakarstwa, nart wodnych czy żeglarstwa. Można także wybrać się na wyprawę jeepami po pustyni. Co ciekawe, przy odrobinie szczęścia, spacerując brzegiem morza można zobaczyć wyłaniające się z tafli wody delfiny.
Z czego jeszcze słynie miasto? Salalah jest już od czasów starożytnych znane z kadzidła i perfum. Przed wiekami to właśnie kadzidło zapewniało najwięcej wpływów i zysków, dzięki czemu region Dhofar był jednym z najlepiej prosperujących regionów na Półwyspie Arabskim. Drzewa kadzidłowe występują na świecie bardzo rzadko.
Salalah to także niesamowite jedzenie. Będąc tam można zajadać się świeżymi owocami, prosto z plantacji – bananami, kokosami, papają, granatami czy brzoskwiniami. Wśród dań dominują te rybne, z mięsa koziego i warzywne. Warto spróbować również słynnej gęstej pszennej zupy z daktylami.
Do Salalah będzie można polecieć bezpośrednio z portu lotniczego Poznań – Ławica już od sezonu Zima 2019/2020. Wyloty realizowane będą w każdy poniedziałek od 4 listopada do końca lutego 2020 roku. Rejsy realizowane są dla biura podróży Itaka.
autorka: A. Karczewska
autorka: A. Karczewska