Ostatnie przygotowania do Wings for Life

Już za kilka godzin na ulice Poznania wybiegnie kilka tysięcy biegaczy, którzy będą… uciekać przed metą. Samochód pościgowy po raz kolejny prowadzić będzie Adam Małysz. W sobotę prowadzone były ostatnie przygotowania do biegu.

 

Wings for Life to bieg charytatywny, który odbywa się w tym samym czasie w różnych miastach na świecie. Celem jest zebranie pieniędzy na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

Bieg charakteryzuje się tym, że zawodnicy nie biegną do mety, a przed nią uciekają – metą jest samochód pościgowy, który wyrusza na trasę pół godziny po biegaczach. Zawodnik, który zostanie wyprzedzony przez pojazd kończy wyścig. W Poznaniu po raz kolejny za kierownicą specjalnego samochodu zasiądzie Adam Małysz.

W sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwały ostatnie przygotowania do imprezy. Biegacze odbierali swoje pakiety startowe i chętnie robili sobie zdjęcia na tle symbolu biegu, czyli skrzydeł.

Można było także z bliska przyjrzeć się samochodowi, który będzie gonił biegaczy oraz porozmawiać z Jerzym Skarżyńskim – polskim maratończykiem.

Gotowe jest także miejsce startu oraz zabezpieczenie terenu wydarzenia.

Początek biegu zaplanowany jest na 13:00. O utrudnieniach w ruchu pisaliśmy tutaj, natomiast zmiany w organizacji transportu zbiorowego dostępne są tu.

Przebieg trasy: MTP – Bukowska – Roosevelta (jezdnia zachodnia) – Matyi – Królowej Jadwigi (jezdnia południowa) – Zamenhofa (jezdnia zachodnia) – Hetmańska (jezdnia północna) – Grochowska (do Promienistej jezdnia północna, od Promienistej jezdnia południowa) – Grunwaldzka (jezdnia południowa) – Cmentarna – Owcza – Złotowska – Malwowa – rondo Wysogotowo – Wysogotowo – Batorowo – Lusowo – Tarnowo Podgórne – Jankowice – Ceradz Kościelny – Ceradz Dolny – Grzebienisko – Wierzeja – Wilkowo – Grodziszczko – Brzoza – Niepruszewo – Więckowice – Sierosław – Zakrzewo – Lusowo – Tarnowo Podgórne – przystanek Jankowice/Przemysłowa.