Interwencja straży miejskiej w sprawie spożywania alkoholu zakończona zatrzymaniem przez policję

To miała być kolejna interwencja straży miejskiej dotycząca spożywania alkoholu w miejscu publicznym, ale zakończyła się zatrzymaniem przez policję. Co takiego wydarzyło się przy poznańskim dworcu?

 

W czwartkowe popołudnie strażnicy miejscy z Wildy interweniowali w rejonie Ronda Szczęśliwej Podróży przy poznańskim dworcu PKS. Mężczyzna spożywał tam alkohol, co jest zabronione w miejscach publicznych.

Podczas interwencji funkcjonariusze poprosili go o dokument potwierdzający tożsamość, jednak ten oświadczył, że nie ma przy sobie żadnego, którym mógłby się przedstawić. Sytuację szybko udało się jednak rozwiązać – strażnicy zauważyli przechodzący w pobliżu patrol policji, który poprosili o pomoc w celu potwierdzenia danych.

Funkcjonariusze sprawdzili je w policyjnych systemach i okazało się, że mężczyzna widnieje w bazie jako osoba poszukiwana. Policjanci potwierdzili aktualność poszukiwań i dokonali zatrzymania. Zanim jednak przejęli go od strażników miejskich ci ukarali mężczyznę mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Za taką formę „gaszenia pragnienia” będzie musiał zapłacić karę w wysokości 100 złotych.