Poznaniacy odkrywali smaki i atrakcje Niemiec

Lokalna kuchnia, tradycje kulinarne, trunki i warsztaty to część atrakcji wydarzenia „Smaki Niemiec”, które w weekend zagościło na pl. Kolegiackim w Poznaniu.

 

Z Poznania do Niemiec nie jest daleko, a kulturowo i tradycyjnie bywa jeszcze „bliżej”. Niemiecka kuchnia nie jest jednak w pełni znana przez poznaniaków, dlatego Niemiecka Centrala Turystyki postanowiła zaprosić ich do degustacji, wspólnych warsztatów i odkrywania turystycznej i rekreacyjnej strony zachodnich sąsiadów Polski.

Przez cały weekend na pl. Kolegiackim odbywało się wydarzenie „Smaki Niemiec”. Była to okazja do wzięcia udziału w warsztatach i wspólnym gotowaniu, podczas którego można było nie tylko bliżej poznać niemiecką kuchnię, ale także np. odkryć różnice i podobieństwa między nią, a kuchnią poznańską.

Nie zabrakło prezentacji i degustacji… wina. Choć Niemcy kojarzą się głównie z innym alkoholowym trunkiem, czyli piwem, to niemieckie wina także należą do wysokiej półki. Spotkania skierowane były jedynie do osób pełnoletnich. Znawcy wina opowiedzieli o charakterystycznych niemieckich wyrobach, w tym słynnego rieslinga.

Przez cały weekend dostępne były także stoiska interaktywne pozwalające na wybranie się w wirtualną podróż po Niemczech czy też wyciśnięcie świeżego soku z owoców za pomocą siły mięśni napędzających specjalny rower.

Celem wydarzenia było przybliżenie kultury i atrakcji Niemiec, jako miejsca ciekawego turystycznie dla poznaniaków.