Już dziś powraca Wielkie Grillowanie. Kto zagra na Morasku?

Po pandemicznej przerwie powraca Wielkie Grillowanie UAM. Na scenie zagrają m.in. Peja i Bitamina. Po raz pierwszy za wstęp na imprezę musza zapłacić także studenci. Część zysków ze sprzedaży wejściówek organizatorzy przekażą na rzecz pomocy Ukrainie.

 

Wielkie Grillowanie UAM to jedna z imprez organizowanych w ramach Juwenaliów. Odbywa się na Kampusie UAM na Morasku, między wydziałam: Fizyki, Matematyki i Informatyki oraz Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Tegoroczna impreza to powrót po pandemicznej przerwie.

Impreza od kilku lat odbywa się na terenie zamkniętym i jest imprezą biletowaną, ale po raz pierwszy wejściówki muszą kupić także studenci, choć dla nich przygotowano promocję.

WIelkie Grillowanie potrwa dwa dni – 11 i 12 maja. Na scenie pojawią się m.in. Peja, Otsochodzi i Bitamina, a przed nimi zagrają studenckie kapele, które przeszły eliminacje w „Bitwie Kapel”.

Wydarzenie to jednak nie tylko muzyka. Zaplanowano również inne atrakcje i animacje, a także oczywiście wspólne grillowanie. Będzie też karaoke, taniec, zawody sportowe, rywalizacje, konkursy i rozgrywki. Dostępna będzie m.in. Strefa EDUkacyjna, w której prezentowane będą działalności Kół Naukowych UAM.

Tegoroczna impreza ma również charakter charytatywny, ponieważ 5 złotych z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczone na organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Poznaniu i powiecie poznańskim. Cykl półkolonii planowany jest na okres letni w wybranych szkołach oraz siedzibie Fundacji Jeden Uniwersytet, która jest organizatorem Juwenaliów.

Wydarzenia każdego dnia rozpoczynać się będą o godzinie 19:00. Organizatorzy nie publikują szczegółowego harmonogramu w celu uniknięcia kolejek przy wejściu.