Ponad 1,1 tys. dzieci skorzysta z tegorocznych półkolonii miejskich w Poznaniu

Do ostatniego w tym roku szkolnym pozostało jeszcze tylko kilka dni. Od poniedziałku uczniowie oficjalnie rozpoczną wakacje letnie. By uniknąć nudy można zorganizować dzieciom czas np. w ramach miejskich półkolonii. W tym roku bierze w nich udział 41 placówek.

Miejskie półkolonie organizowane są przez Miasto wraz ze szkołami podstawowymi i jak podkreśla zastępca prezydenta Poznania, to nie tylko już tradycja, ale w tej chwili także realizacja założeń polityki prorodzinnej Poznania na lata 2022-2025. Poznań chce wspierać rodziców i opiekunów w wychowywaniu i opiece nad dziećmi, dlatego dopłaca do organizacji półkolonii, dzięki czemu są one dostępne dla większej liczby osób.

Półkolonie przeznaczone są dla uczniów pierwszych trzech klas podstawowych, których rodzice lub opiekunowie mieszkają w Poznaniu i rozliczają tu podatki. Podczas zapisów wymagane jest podpisanie oświadczenia w tym zakresie.

W tym roku w akcji bierze udział 41 placówek, w których przygotowano miejsca dla łącznie 1125 dzieci. Organizacja półkolonii w szkołach pozwala na zapewnienie zajęć blisko miejsca zamieszkania i w miejscach dobrze znanych uczniom.

Turnusy trwają 5 dni, od poniedziałku do piątku, a jedno dziecko może uczestniczyć w maksymalnie jednym turnusie. W tym roku na dofinansowanie organizacji półkolonii Miasto wyda 450 tysięcy złotych, dzięki czemu rodzice lub opiekunowie zapłacą jedynie 180 złotych za turnus.

W ramach zajęć przygotowano m.in. warsztaty, zabawy, gry, wyjścia do kina czy zajęcia sportowe.

Zapisy odbywają się bezpośrednio w szkołach biorących udział w akcji. W niektórych są jeszcze wolne miejsca. Wykaz placówek biorących udział w akcji dostępny jest online.