Filmy pod gołym niebem, czyli wakacyjne kina plenerowe w Poznaniu

W okresie wakacyjnym Poznań zapewnia wiele propozycji oglądania filmów na świeżym powietrzu. Na co mogą liczyć mieszkańcy w sierpniu?

 

Letnia pogoda zachęca do tego, by zamiast tradycyjnej sali w budynku, wybrać jedno z poznańskich kin plenerowych. Zainteresowani naprawdę mają w czym wybierać.

W ramach “Lata z Estradą” przez cały miesiąc będą odbywać się seansy filmowe, w który można wziąć bezpłatny udział. Wśród propozycji można znaleźć takie filmy jak m.in. “Na rauszu”, “Kobieta idzie na wojnę”, “Jeźdźcy sprawiedliwości”, czy też “W co grają ludzie”. Na kinomaniaków czekać będą kina w pięciu lokalizacjach: Fabianowo-Kotowo, Ławica, Naramowice, Piątkowo oraz Starołęka-Minikowo.

Bogatą ofertą może pochwalić się także Kino Pałacowe. W ramach cyklu “Plenerowe Pałacowe” mieszkańcy obejrzą m.in. “Dom Gucci”, “Titane”, “Wszystkie nasze strachy”, czy też “Piosenki o miłości”. Bilety w cenie 12 złotych. Szczegółowy plan seansów na stronie kinopalacowe.pl.

Kina plenerowe znajdzie się także na Smochowicach oraz w Puro HotelPoznań. Poznańska Muza zaprasza natomiast na seansy na tarasie, których koszt to 14 złotych.

Na Jeżycach można wybrać się do kina na leżakach, które zlokalizowane jest przy ulicy Janickiego 23/25. Wydarzenia są bezpłatne.

Ciekawą propozycją jest tzw. Kino rowerowe, które jest połączeniem oglądania filmów z aktywnością fizyczną. Za około 50% energii potrzebnej do uruchomienia projekcji odpowiadać będą widzowie, którzy przy użyciu energorowerów wyprodukują prąd. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia na terenie Malty.

Szczegóły dotyczące poszczególnych kin plenerowych dostępne są na Facebooku. Wystarczy wyszukać wydarzenie, które nas interesuje.