Atrakcje z okazji Wielkiego Dnia Pszczół

W poniedziałek, 8 sierpnia, obchodzony będzie Wielki Dzień Pszczół. W Poznaniu atrakcje z nim związane będą jednak odbywać się zdecydowanie dłużej. Co czeka na poznaniaków w związku z świętem tych przydatnych owadów?

 

Wydarzenia są organizowane w ramach programu “Poznań dla pszczół”. Nad projektem czuwa Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP.

Atrakcje rozpoczną się 5 sierpnia w Palmiarni Poznańskiej i Ogrodzie Botanicznym. W tych miejscach będzie można zapoznać się z wystawami dotyczącymi świata owadów. Celem ekspozycji jest przekazanie ciekawostek oraz zachęcenie do ochrony pszczół.

Dzień później w Palmiarni odbędą się specjalne warsztaty, które poprowadzi pszczelarz. Uczestnicy będą mogli pogłębić wiedzę na temat specyfiki tej pracy, a dodatkowo zapoznać się z przygotowanymi na tę okazję plakatami edukacyjnymi.

Z bardzo ciekawą propozycją wychodzi Ogród Botaniczny, który zaprasza do wzięcia udziału w grze terenowej “Z kwiatka na kwiatek” trwającej przez cały weekend. Dodatkowo ogród zachęca do przyjścia na polanę piknikową, gdzie w poniedziałek odbędą się gry i zabawy dla całych rodzin.

Organizatorzy zadbali o bogatą ofertę kulturalną. W niedzielę (07.08) zostanie przedstawiony spektakl pt. “Pszczółka Maja”, natomiast dzień później najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl pt. “Co słychać w ulu?”. Wydarzenia odbędą się na Placu Wolności.

W poniedziałek, 8 sierpnia w Ogrodzie Dendrologicznym zaplanowano II “Bieg dla Pszczół”. Część wpływów z opłat zostanie przekazana fundacji zajmującej się pszczołami.