Poznań rozdaje sadzonki kwiatów – z okazji Światowego Dnia Pszczół

Z Okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Pszczół, Miasto Poznań przygotowało prezent dla mieszkańców miasta, który pośrednio przysłuży się także owadom. Na wybranych przystankach przez cały dzień można otrzymać sadzonki kwiatów – aksamitka i lawendy, które można posadzić na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, a to z kolei będzie stanowiło pokarm dla owadów. Jednocześnie dziś zainaugurowano także działalność kolejnej pasieki miejskiej.

 

Z okazji Światowego Dnia Pszczół Miasto Poznań przygotowało dodatkowe atrakcje dla poznaniaków. Na przystankach w rejonie Mostu Dworcowego, Mostu Teatralnego, Ronda Rataje, Ronda Śródka, Ronda Starołęka, a także skrzyżowania ul. Głogowskiej i Hetmańskiej przez cały dzień rozdawane są sadzonki kwiatów – aksamitka i lawendy, które można posadzić na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Rośliny ozdobią te miejsca, jednocześnie będąc pokarmem dla owadów. Miasto liczy również, że akcja zachęci i zainspiruje poznaniaków do tworzenia miejsc przyjaznych owadom zapylającym także we własnym zakresie.

Akcja na przystankach potrwa do godziny 19:00. Łącznie rozdanych będzie 2,5 tysiąca sadzonek. To część inicjatywy „Poznań dla pszczół”. Dostępni są także eksperci, którzy opowiadają o miejskim programie ochrony owadów i działań prowadzonych na ich rzecz.

Z okazji święta tych niezwykle pożytecznych owadów, Poznań przygotował także jeszcze jeden prezent. Dziś zainaugurowano działalność trzeciej Pasieki Miejskiej. Tym razem powstała ona na terenie Term Maltańskich. Pierwsze dwie funkcjonują na Cytadeli oraz w Lasku Dębińskim.