Tadeusz Michalik najlepszy w Serbii

Tadeusz Michalik nie miał sobie równych w turnieju UWW ”Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial” Ranking Series. Zawody odbyły się w Serbii.

 

Michalik reprezentuje klub KS Sobieski Poznań. Głośno o jego karierze zapaśniczej zrobiło się w poprzednim roku, kiedy to wrócił z Tokio z brązowym “krążkiem”. Medal na Igrzyskach Olimpijskich zmotywował go do dalszej pracy. W miniony weekend zawodnik odniósł kolejny sukces.

Tym razem Michalik wygrał prestiżowy turniej, który został zorganizowany w serbskim mieście, Mladonevac. Zapaśnik z poznańskiego klubu wygrał zawody w kategorii do 97 kg w stylu klasycznym. Polak nie dał żadnych szans swoim rywalom – na drodze do finału pokonał czterech przeciwników. W ostatecznym starciu zmierzył się z mistrzem świata, Metehanem Basarem. Tadeusz Michalik okazał się lepszy także w tym pojedynku i ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium całego turnieju.

Po takim występie kibice mogą mieć spore nadzieje związane z rywalizacją zawodnika na wrześniowych mistrzostwach świata. Forma Michalika pozwala myśleć o kolejnych sukcesach.