Cudzoziemcy zatrzymani zostali za łamanie prawa

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu zatrzymali pijanego kierowcę jadącego autostradą oraz cudzoziemca z unieważnionym paszportem.

 

W sobotę 27 sierpnia funkcjonariusze z PSG w Kaliszu pełniąc służbę na autostradzie A2 w otrzymali informację o poruszającym się „wężykiem” pojeździe ciężarowym. Funkcjonariusze SG zauważyli i zatrzymali pojazd do kontroli. Autem kierował 58-letni obywatel Ukrainy, który po opuszczeniu kabiny poruszał się chwiejnym krokiem i mówił w charakterystyczny dla upojenia alkoholowego sposób. Stan trzeźwości został sprawdzony i okazało się, że w wydychanym przez niego powietrzu ma 2 promile alkoholu i wartość ta rosła w kolejnym badaniu.

Funkcjonariusze SG nietrzeźwego kierowcę przekazali policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Kolejnego dnia (28.08) funkcjonariusze SG z Kalisza zatrzymali 29-letniego Gruzina. Mężczyzna podróżował autem osobowym w kierunku Poznania. Kontrola jego dokumentów wykazała, że Gruzin wylegitymował się unieważnionym dokumentem, który figurował w poszukiwawczych bazach danych. Wobec cudzoziemca została wydana decyzja, na podstawie której wyjechać musi z Polski. W decyzji orzeczono także o 1,5 rocznym zakazie wjazdu do naszego kraju oraz pozostałych państw strefy Schengen.