Dwóch poszukiwanych listami gończymi “wpadło” tego samego dnia na poznańskim lotnisku

Obaj byli poszukiwani listem gończym, obaj dopuścili się oszustw i wyłudzenia kredytów, obaj „wpadli” w tym samym dniu na poznańskim lotnisku. Zatrzymała ich straż graniczna na Ławicy.

 

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 4 października. Podczas kontroli paszportowej podróżnych z Irlandii funkcjonariusze straży granicznej zauważyli, że jeden z pasażerów, 46-letni Polak, od 6 lat jest poszukiwany listem gończym wydanym przez prokuraturę. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się oszustwa i wyłudzenia kredytu.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, które zakładały tymczasowe aresztowanie na 14 dni, został zatrzymany.

Tego samego dnia i w związku z podobnymi czynami zatrzymano także kolejnego poszukiwanego. Tym razem był to 33-latek, który do Poznania przyleciał z Wielkiej Brytanii. Okazało się, że Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał za nim list gończy w związku z popełnionymi przez mężczyznę oszustwami i wyłudzeniem kredytu, za co ma do odbycia karę 55 dni pozbawienia wolności.

Także i w tym przypadku po potwierdzeniu aktualności poszukiwań i sporządzeniu stosownej dokumentacji, mężczyzna został przekazany policji.