Jest pozwolenie na remont pierwszych zabytkowych budynków Starej Rzeźni

Możliwe jest rozpoczęcie prac na obszarze Starej Rzeźni w Poznaniu. Vastint Poland otrzymał pozwolenie na remont pierwszych trzech historycznych budynków w kompleksie. Kiedy teren zmieni się w plac budowy?

 

Teren inwestycji obejmuje obszar po dawnej Rzeźni Miejskiej w rejonie ul. Garbary, Grochowe Łąki i Północnej. Kompleks został zaprojektowany w 1895 roku przez Felixa Moritza. Obecnie to teren opuszczony, ale objęty ochroną zabytków.

W ramach planu rewitalizacji Starej Rzeźni przygotowanego przez Vastint Poland, zabytkowe budynki mają odzyskać dawną świetność, a cały teren ma być spójnym urbanistycznie kompleksem wielofunkcyjnym. Zarówno budynki poprzemysłowe jak i nowa zabudowa mają być przeznaczone na biura, mieszkania, sklepy, obiekty kultury, a także punkty gastronomiczne i usługowe. Dzięki temu teren znów ma tętnić życiem i być miejscem interesującym dla poznaniaków.

Jak informuje Vastint, uzyskano pozwolenie na remont połączony ze zmianą funkcji trzech pierwszych historycznych budynków w kompleksie. Mają zostać odrestaurowane i przekształcone w obiekty biurowe.

Pozwolenie dotyczy budynków przy wejściu głównym na teren Starej Rzeźni, czyli od strony ul. Garbary. Dawniej mieściły się tam pomieszczenia administracyjne dyrekcji, portiernii i działu handlowego, a następnie przedszkola.

W ramach robót wnętrza i elewacja zostaną wyremontowane i poddane renowacji, by zostać przekształcone w powierzchnię biurowo-usługową. Jak zapowiada Rafał Przybył, Regional Manager Vastint Poland, w jednym z budynków planowane jest biuro projektu, w którym dostępna będzie makieta Starej Rzeźni i udzielane będą informacje na temat inwestycji.

By móc rozpocząć prace konieczny jest jeszcze wybór generalnego wykonawcy. Inwestor planuje początek remontu latem 2023 roku.

Plan rewitalizacji pozostałej części Starej Rzeźni jest obecnie poddany pod konsultacje społeczne organizowane przez Urząd Miasta Poznania w ramach uchwalania planu miejscowego.