Konferencja Women in Med już w marcu. Trwają zapisy

Już w 4 marca 2023 roku w Poznaniu, kobiety pracujące w ochronie zdrowia będą miały okazję spotkać się i poszerzyć swoją wiedzę na temat wypalenia zawodowego, mentoringu, rozwoju cech przywódczych oraz wykorzystania nowych technologii w medycynie. Wszystko to za sprawą konferencji Women In Med.

 

Wydarzenie Women In Med to pierwsza konferencja organizowana przez Fundację Kobiety Medycyny. Do udziału zapraszane są ekarki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz lekarki rozpoczynające swoją pracę zawodową, dyrektorki szpitali, ordynatorki, przedsiębiorczynie, które prowadzą własne gabinety i przychodnie lekarskie, dentystki, farmaceutki, pielęgniarki, położne, terapeutki, psycholożki, ratowniczki medyczne, techniczki medyczne, analityczki medyczne, wykładowczynie i studentki kierunków medycznych

Celem wydarzenia poza wymianą doświadczeń jest również networking i współpraca pomiędzy osobami z długoletnim stażem pracy i tymi, które dopiero rozpoczynają pracę w środowisku medycznym. Organizatorom zależy także na integracji poszczególnych grup kobiet różnych zawodów medycznych.

W ramach konferencji, 9 ekspertów wygłosi prelekcje w następujących tematach:

Psychologia w medycynie

• Wykład  – Mentorka i Mentee w medycynie
• prof dr hab. Marta Makara-Studzińska – Wypalenie zawodowe
• dr med. Anna Kieszkowska-Grudny – Rywalizacja i Asertywność

Przywództwo w medycynie

• dr Henryka Bochniarz – Ja, liderka-jak zwiększyć rolę kobiet zarządzających w ochronie zdrowia

• Wykład  – Psychologia przywództwa

• Wykład – Kobiecy styl zarządzania

Nowe technologie w medycynie

• dr Ligia Kornowska – Sztuczna inteligencja w medycynie

• dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka – Lekarz Przyszłości

• Artur Olesch – Nowe technologie w medycynie

Prezes Fundacji Kobiety Medycyny dr Agnieszka Graczyk – Szuster, kardiolożka z Poznania zaplanowała wydarzenie w odpowiedzi na coraz bardziej widoczną potrzebę większej integracji i dzielenia się doświadczeniem w społeczności kobiet w ochronie zdrowia.

“Zależy nam na promowaniu tematyki dbania o zdrowie mentalne oraz zwiększania świadomości na temat wypalenia zawodowego. Zwłaszcza u osób, które przede wszystkim dbają o innych i często zapominają o sobie. Stawiamy na zwiększenie wiedzy o rozwoju technologii w medycynie, która jest nam potrzebna, by jak najlepiej diagnozować i leczyć pacjentów. Chcemy też wspierać kobiety w roli liderek w medycynie.” – wskazuje dr Agnieszka Graczyk – Szuster

Konferencja odbędzie się na początku marca, ale już cieszy się dużym zainteresowaniem. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

Szczegółowe nformacje oraz bilety dostępne są online.