Medycyna bliżej Ciebie: zarezerwuj produkty w 4 prostych krokach z medme moja apteka

Aplikacja medme moja apteka umożliwia szybkie znalezienie i zarezerwowanie produktów w Twojej lokalizacji. Dowiedz się, jak w prosty sposób zrealizować e-receptę nawet tego samego dnia.

Krok 1. Pobierz aplikację

Pobierz aplikację medme moja apteka ze sklepu Google lub Apple. Aplikacja jest dostępna na urządzenia działające w oparciu o system operacyjny Android i iOS. Zajmie to zaledwie kilka chwil i możesz dokonać tego w dowolnym momencie. Aplikacja nie zajmuje dużo miejsca i pamięci operacyjnej, dlatego z pewnością nie będzie obciążeniem dla Twojego smartfona. 

Krok 2. Odbierz e-receptę

Dwa lata temu e-recepty zostały wprowadzone do oficjalnego obiegu i aktualnie w wielu przypadkach dominują na rynku farmaceutycznym. Dlatego po wizycie u lekarza, recepta może być udostępniana Pacjentowi w formie elektronicznej i ewentualnie również w formie wydruku z kodem kreskowym i 4-cyfrowym kodem do odbioru leku. Aby zrealizować receptę w aptece należy podać wspomniany kod i numer PESEL. Ewentualnie pokazać kod kreskowy: jednak nie każdy lekarz drukuje wydruk informacyjny zawierający niezbędne dane do odbioru leku. Najczęściej pacjenci otrzymują jedynie SMSa lub maila (co jest znacznie bardziej ekologicznym działaniem).

Krok 3. Wprowadź kod do aplikacji medme moja apteka 

Niezależnie od tego, w jakiej formie uzyskasz swój kod do odbioru recepty, wystarczy, że wprowadzisz go do swojej aplikacji. Zostaniesz poproszony również o podanie numeru PESEL: bez obaw. Aplikacja posiada wszelkie nowoczesne środki zapobiegawcze przeciwko atakom hackerskim i Twoje dane personalne są w zupełności bezpieczne. Na tym etapie możesz sprawdzić, czy twoja ulubiona apteka posiada produkty, które cię interesują, a następnie je zarezerwować. 

Krok 4. Odbierz rezerwację

Gdy tylko produkty zostaną spakowane i będą dostępne do odbioru, zostaniesz o tym poinformowany specjalnym powiadomieniem. Możesz udać się do wybranej apteki po zakup Twoich produktów (nie zapomnij wziąć ze sobą niezbędnych danych: kodu recepty oraz numeru PESEL). Zapłacisz za nie przy odbiorze rezerwacji w tradycyjny sposób (kartą lub gotówką). Rezerwacja produktów przez aplikację nie jest równoznaczna z ich zakupem. 

Dlaczego warto korzystać z aplikacji medme moja apteka?

Korzystanie z aplikacji medme moja apteka jest całkowicie bezpłatne. Do produktów nie jest naliczana żadna dodatkowa opłata za obsługę rezerwacji. Dzięki aplikacji jesteś w stanie sprawdzić czy w twojej aptece są dostępne Twoje farmaceutyki oraz masz możliwość je zarezerwować zdalnie. Ta wyjątkowo cenna funkcjonalność pozwala zaoszczędzić czas konieczny do odwiedzenia apteki, aby zapytać o dostępność produktu. Dodatkowym plusem aplikacji medme moja apteka jest intuicyjność obsługi. Dzięki temu z powodzeniem mogą z niej korzystać również seniorzy. 

Zrealizuj e-receptę z medme moja apteka i przekonaj się sam, jakie to proste!