“Serce na dłoni” – do akcji może dołączyć każdy

Dobiega końca kampania „Pokaż #sercenadłoni” Fundacji Panda Team im. Michała Tarachowicza, której celem jest wsparcie rodzin dotkniętych chorobą nowotworową.

 

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza zajmuje się pomaganiem rodzinom, których bliscy zmagają się z chorobą nowotworową. Oferuje opiekę i wsparcie dla rodzin, których najbliżsi cierpią na chorobę nowotworową, osieroconych rodziców oraz dzieci, które straciły brata lub siostrę.

Założyciele Fundacji sami doświadczyli choroby swojego syna, Michała, który cierpiał na nowotwór mózgu. Odszedł on 2 października 2021 roku. Od samego początku otrzymali oni wiele wsparcia od ludzi, którzy założyli grupę “Panda Team”. Michał bardzo lubił pandy i miał ich całą kolekcję, stąd też wzięła się nazwa fundacji.

Inspiracją do akcji „#sercenadłoni” był logotyp fundacji – widać w nim pandę, która na swoich łapkach ma serduszka. Stąd pomysł, by zachęcić ludzi do publikacji zdjęć lub filmów z sercem narysowanym na dłoni i hasztagiem #sercenadłoni oraz oznaczeniem fundacji. Przy okazji można wpłacić symboliczną kwotę na zbiórkę.

Dziś, 16 marca, w międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej odbywa się finał akcji.

W tym roku fundacja chce zebrać 30 000 zł na wsparcie osieroconych rodziców – stworzenie kolejnych grup wsparcia, spotkań, warsztatów oraz dofinansowanie konsultacji z psychologiem. Przedstawiciele fundacji zachęcają również do nominowania kolejnych osób do udziału w inicjatywie oraz do tworzenia swoich własnych skarbonek w zbiórce.