Będą zmiany w organizacji ruchu na ul. Promienistej i Słonecznej

Na ul. Słonecznej i Promienistej ma być bezpieczniej, dlatego podjęto decyzje o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu na obu. Jakich i od kiedy?

 

Zmiany będą dotyczyły odcinków od ul. Grunwaldzkiej do Grochowskiej.

Na ul. Promienistej nie będzie już odcinkowych ograniczeń prędkości do 30 km/h, a zamiast tego pojawi się strefowe rozwiązanie z takim limitem. Dodatkowo, pojawi się też próg zwalniający, a na jezdni możliwe będzie parkowanie. Wszystko po to, by uniemożliwić rozpędzanie się kierowców na tej ulicy. Poprawi to bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – zwłaszcza pieszych.

Z kolei zmiany na ul. Słonecznej powstały w oparciu o wnioski rady osiedla. Miejski Inżynier Ruchu zdecydował, że ulica ta pomiędzy ul. Grunwaldzką a Grochowską stanie się drogą jednokierunkową. Co istotne, rowery będą mogły poruszać się w obu kierunkach.

To reakcja na fakt, że obecnie, przy parkowaniu na jezdni bardzo często trudno jest minąć się dwóm pojazdom.

Także i tutaj zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Poza zwiększeniem bezpieczeństwa w okolicy, zmiany mają także na celu poprawę komfortu życia okolicznych mieszkańców.

Kiedy zaczną obowiązywać zmiany? Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowy na wprowadzenie zmian, a prace mają potrwać do późnej wiosny, choć będą zależne od warunków atmosferycznych.

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu będzie kosztowało 53 tysiące złotych na ul. Promienistej i 91 tysięcy złotych na ul. Słonecznej. Prace zostaną sfinansowane ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Grunwald.