MPK Poznań robi zakupy. Do floty mają dołączyć nowe niskopodłogowe tramwaje dwukierunkowe

MPK Poznań zamierza rozbudowywać swoją flotę i ogłasza przetarg na zakup co najmniej dziesięciu niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych.

 

Poznańskie MPK ogłosiło przetarg w związku z chęcią zakupu nowych niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych. Pojazdy mają być wieloczłonowe, o długości od 30,5 do 32,5 metra, wyposażone w klimatyzację całopojazdową, komplet wewnętrznych i zewnętrznych tablic informacyjnych oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Łącznie spółka planuje kupić co najmniej 10, a maksymalnie 30 pojazdów. W przetargu uwzględniono prawo opcji.

Wykonawca, poza dostarczeniem tramwajów ma również zapewnić serwis gwarancyjny i niezbędne do eksploatacji tych tramwajów specjalistyczne wyposażenie zajezdni, a także niezbędne oprogramowanie serwisowe oraz startowy zestaw części eksploatacyjnych i zamiennych – tzw. pakiet naprawczy. Zobowiązany zostanie do przeprowadzenia kompleksowego szkolenia w zakresie obsługi pojazdów, w tym przeprowadzania przeglądów i napraw.

Obecnie w taborze MPK Poznań znajdują się 33 tramwaje dwukierunkowe – Moderusy Beta, Gamma oraz trzy starsze modele – GT8/0. Pojazdy wykorzystywane są m.in. na trasie tramwajowej na Naramowice oraz na liniach wahadłowych podczas remontów.