Tramwaje wrócą na całą trasę PST szybciej niż planowano! Podano datę ponownego otwarcia

Już za nieco ponad trzy tygodnie tramwaje wrócą na całą trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST). Datę podano dziś oficjalnie podczas konferencji prasowej.

 

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Wiśniewskim oraz przedstawicielami wykonawcy robót, ZTM Poznań i MPK Poznań, zaprosił dziś na konferencję prasową poświęconą remontowi trasy PST.

PeSTka” jest jednym z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście i jedną z kluczowych tras transportu zbiorowego. W ubiegłym roku rozpoczął się jej gruntowny remont w związku z dużym poziomem wyeksploatowania infrastruktury, a także koniecznością podniesienia poziomu komfortu i bezpieczeństwa pasażerów.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy – za jeden odpowiadało MPK Poznań, za drugi ZTM Poznań. Od kilku miesięcy można już korzystać z części wyremontowanej trasy – od przystanku Słowiańska do Mostu Teatralnego.


Dziś podano, że cała trasa zostanie ponownie otwarta 13 maja, czyli za nieco ponad trzy tygodnie. To dobra informacja dla wielu mieszkańców i pasażerów na północy Poznania. Oznacza to także, że tramwaje wrócą do kursowania wcześniej niż początkowo planowano, czyli na przełomie maja i czerwca.

Przejazd na całym odcinku ma trwać 11 minut, czyli o 2 minuty krócej niż przed remontem.

W ramach inwestycji poza wymianą torowiska i infrastruktury sieci, wyremontowano także przystanki tramwajowe.