Przejazdy techniczne na wyremontowanym odcinku PST. Od jutra tramwajami będą mogli podróżować pasażerowie

W piątek odbyły się testy przejazdów tramwajów na wyremontowanym odcinku trasy PST od przystanku „Słowiańska” do centrum miasta. Pasażerowie będą mogli korzystać z połączeń od jutra.

 

Zgodnie z harmonogramem prac remontowych na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, odcinek między przystankami „Słowiańska” a „Most Teatralny” miał zostać oddany do użytku jako pierwszy, na początku 2023 roku. Z uwagi na wcześniejsze zakończenie robót, tramwaje z pasażerami na trasę wyjadą już od Wigilii, 24 grudnia.

Zanim jednak na pokład wejdą podróżni, w piątek przeprowadzono kolejne testy i przejazdy techniczne. Potwierdziły one, że możliwe jest oddanie do użytku wskazanego odcinka.

Od 24 grudnia będzie tam kursować linia numer 3. Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków PST: Dworzec Zachodni – w obu kierunkach, Rondo Kaponiera – w obu kierunkach, Most Teatralny – w obu kierunkach, Słowiańska – tylko przystanek w kierunku centrum (przystanek w kierunku os. Sobieskiego pozostanie nieczynny). Jednocześnie nastąpi wznowienie funkcjonowania linii 8.

Trasa linii numer 3 od 24 grudnia:

BŁAŻEJA – al. Praw Kobiet – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Głogowska – trasa PST – SŁOWIAŃSKA

Trasa linii numer 8 od 24 grudnia:

GÓRCZYN – Głogowska – rondo Kaponiera – Roosevelta – Dąbrowskiego – OGRODY

Na pozostałej części trasy PST nadal trwają prace remontowe. Z uwagi na nie na wyremontowanym odcinku obowiązywać będą ograniczenia prędkości.

Uruchomienie połączenia tramwajowego od przystanku „Słowiańska” poprawi komunikację zbiorową w okolicy i odciąży linie kursujące jako zastępcze i alternatywne środki transportu dla mieszkańców tej części miasta.