Akt oskarżenia ma ponad 200 stron – postawiono zarzuty podejrzanym w sprawie nielegalnych gier hazardowych

Sześć osób usłyszało zarzuty w sprawie dotyczącej nielegalnego rynku gier hazardowych. Śledztwo prowadzone było przez kilka lat. W tym czasie m.in. zabezpieczono ok. 700 automatów do gier.

 

Do Sądu Rejonowego w Lesznie poznańska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciw sześciu osobom, które zdaniem śledczych związane są z procederem nielegalnego rynku gier hazardowych. Jest to jedna z największych spraw, które w ostatnich latach prowadziła Służba Celno-Skarbowa zarówno z uwagi na zakres terytorialny procederu jak i liczbę zabezpieczonych automatów.

Od października 2017 roku prokuratura wraz z Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu przeprowadziła ponad 200 kontroli i przeszukań pomieszczeń w trzech województwach: wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Zabezpieczono łącznie niemal 700 automatów do gier hazardowych i ich elementów oraz komputerów stacjonarnych i rejestratorów.

Ustalono, że nielegalne gry były prowadzone w Poznaniu, Lesznie, Śremie, Rawiczu, Gostyniu, Kościanie, Głogowie, Wschowie i Górze.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Ireneusz R., Łukasz P., Artur K., Paweł D., Dawid K. i Michał R. usłyszeli zarzuty urządzania i prowadzenia gier hazardowych, wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych oraz uczynienia z popełniania przestępstw stałego źródła dochodu.

Wobec oskarżonych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości od 5 do 40 tysięcy złotych. Zabezpieczono także ich majątek o łącznej wartości ok. 2 mln złotych.

Akta postępowania przygotowawczego zawierały aż 347 tomów, a sam akt oskarżenia liczył 202 strony.