Trzecia Odsłona (Za)biegania: Różnorodność Aktywności Fizycznych w Dniu Kultury Fizycznej UMP

Niezależnie od preferencji, czy to bieganie, jazda na rowerze, rolki, wrotki czy nordic walking, 17 maja zapewni okazję do podjęcia wyzwania. Trzecia edycja (Za)biegania, zorganizowana w ramach Dnia Kultury Fizycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (UMP), oferuje szereg opcji aktywności fizycznej na dystansie nie krótszym niż 5 km.

 

Możliwość udziału przewidziana jest zarówno dla osób pragnących rywalizować w tradycyjny sposób na terenie parku Cytadela w Poznaniu, jak i dla tych, którzy wybiorą formę wirtualną, nawiązującą do tradycji poprzednich edycji. Zapisy odbywają się przez formularz online, a do wyboru są różne formy aktywności – od biegania, marszobiegu, jazdy na rowerze, rolkach, wrotkach, aż po nordic walking, przy założeniu pokonania dystansu minimum 5 km.

Dzień rozpocznie się od otwarcia strefy profilaktyki i promocji zdrowia o godzinie 12:00. Ceremonia otwarcia przewidziana jest na 13:40, po której nastąpi sesja rozgrzewkowa. Start różnych form aktywności zaplanowano na godzinę 14:00, a o godzinie 15:00 odbędzie się wspólne rozciąganie.

Organizatorem (Za)biegania jest poznański oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, który od pierwszej edycji w 2021 roku promuje zdrowie fizyczne i psychiczne. Wydarzenie jest częścią większego projektu “Uniwersytet z Misją – Zintegrowany Program Rozwoju UMP”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.