Poznański fotograf Szymon Brodziak triumfuje na międzynarodowej scenie

Poznański artysta Szymon Brodziak, znany z swojej monochromatycznej twórczości, osiągnął kolejne międzynarodowe sukcesy. Informacje napływają prosto z Londynu, gdzie prace Brodziaka zdobyły dziesięć nagród i wyróżnień w prestiżowym konkursie London Photography Awards. To kolejne potwierdzenie jego miejsca w światowej czołówce twórców fotografii czarno-białej.

 

Brodziak zdobył nagrody w dziesięciu różnych kategoriach konkursu. Fotografia Rolls-Royce Wraith #12, zrealizowana podczas sesji zdjęciowej dla serwisu moto.pl i marki Rolls-Royce, zwyciężyła w kategorii Commercial Photography Luxury 2023.

Kolejne nagrody obejmują sześć Złotych Medali, w tym jeden dla fotografii z cyklu “Syreny” w kategorii Fine Art Photography. Ten cykl zawiera dziesięć Autorskich Fotografii, przedstawiających transformację jego żony i muzie – Any, w rozmaitych miejscach na świecie, takich jak Maroko, Malediwy i Lanzarote.

 

Złoty Medal przyznano także dla zdjęć z kategorii People Photography – Celebrities, realizowanych na potrzeby projektu kalendarza na rok 2023 dla ATM Polska. Sesja zawierała 13 kadrowanych zdjęć z polskimi aktorami, na jednym z nich widnieje znakomita Weronika Książkiewicz. Oprócz niej, w projekcie wzięli udział: Bartek Kotschedoff, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Ziętek, Maria Dębska, Eliza Rycembel, Jędrzej Hycnar, Masza Wągrocka, Piotr Stramowski, Jacek Beler, Martyna Byczkowska i Agnieszka Więdłocha.

Fotografia “La Caleta”, jeden z nielicznych pejzaży artysty z jego żoną w tle, została uhonorowana Złotym Medalem w kategorii Black & White Photography – Landscapes. Praca ta, zrealizowana na hiszpańskiej wyspie Lanzarote, wywołuje głębokie refleksje.

Kolejne prace, “After Hours” i “Żywopłot”, zdobyły nagrody w kategoriach Black & White Photography – Fine Art oraz Fine Art Photography – Nudes. Ostatnie Złoto przypadło fotografii “Smile”, która triumfowała w kategorii Black & White Photography – Portrait.

Trzy fotografie Brodziaka, “The Tree”, “Labyrinth” i “Asana #04”, zdobyły tytuł Honorable Mention w kategoriach Nature, Travel i Seascape.

Brodziak jest nieugięty w realizacji swojej misji: “Tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kadrach fotograficznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna”.

Wyróżnienia na międzynarodowej arenie to część jego drogi do dzielenia się sztuką. Fotograf dzieli się swoją twórczością zarówno na globalnym rynku, jak i lokalnie, poprzez działalność w poznańskiej galerii autorskiej Brodziak Gallery, gdzie z powodzeniem organizuje liczne wystawy i prezentacje artystyczne.