Fotografuje największe polskie i portugalskie gwiazdy. Wystawa Kat Piweckiej dostępna w Poznaniu

Jak sama przyznaje świat widzi na kolorowo, a ludzi na czarno-biało. Przed jej obiektywem stają polskie i portugalskie gwiazdy telewizji, estrady czy mody. Od kilku dni w Poznaniu można oglądać wyjątkową wystawę portretów znanych kobiet, która jest podsumowaniem 10 lat jej pracy – Kat Piwecka w wywiadzie dla portalu Codzienny Poznań opowiedziała o swoich zdjęciach, niezwykłych modelkach i swoim zamiłowaniu do Portugalii.

 

Od kilku dni w poznańskiej Avenidzie można oglądać wystawę portretów znanych kobiet w obiektywie Kat Piweckiej. Została przygotowana z okazji 10-lecia działalności fotografki i podróżniczki, a także jako prezentacja zdjęć znanych z albumu, ale w większym formacie.

Przed obiektywem Kat Piweckiej stanęły znane polskie gwiazdy reprezentujące różne dziedziny, ale jak przyznaje sama autorka, połączone w byciu artystkami. Fotografie zostały wydane w formie wielostronnicowego albumu, a podczas wystawy prezentowana jest część z nich.

W rozmowie z Piotrem Szulcem podczas programu „Hej Poznań”, fotografka zauważyła, że większość sfotografowanych pań to kobiety dojrzałe, w wieku od ok. 35-40+. Główną twarzą serii została ponad 80-letnia Helena Norowicz, polska aktorka i modelka. Projekt i jego efekt to dowód na to, że „piękno nie ma wieku”. Piwecka uchwyciła piękno każdej z pań stojących przed jej obiektywem. W wywiadzie zdradziła, kogo jeszcze można zobaczyć na jej zdjęciach i która z sesji była dla niej szczególnie wyjątkowa. Wśród modelek były zarówno znane aktorki, jak i dziennikarki czy też projektantki.

Wystawa będzie czynna do 22 listopada i jest to ostatnia szansa do zobaczenia jej w Poznaniu. W styczniu zdjęcia trafią do gwiazd, a te przekażą je na aukcję WOŚP.

Co ciekawe, Kat Piwecka wykonuje portrety w formie czarno-białej, w przeciwieństwo do innych zdjęć z których także słynie – fotografii podróżniczych.

„Moja fotografia podróżnicza, całe dziennikarstwo podróżnicze opiera się na bardzo kolorowych, ładnych, prostych zdjęciach, a ludzi widzę na czarno-biało. Tak właśnie widzę – świat na kolorowo, a ludzi czarno-biało” – powiedziała w programie Hej Poznań

To właśnie dziennikarstwo i fotografia podróżnicze były głównym zajęciem Kat Piweckiej. Choć zwiedziła wiele państw, od lat w szczególny sposób sympatią darzy Portugalię, która stała się dla niej niemal drugim domem. W rozmowie z Piotrem Szulcem wyjaśniła, co najbardziej ją urzekło i dlaczego tak chętnie wraca do tego kraju.

Miłość do Portugalii nie pozostała bez echa. Kat Piwecka wydała międzynarodową książkę, w której prezentuje niemal całe państwo. Praca nad fotografiami do niej zajęła jej aż siedem lat, które spędziła odwiedzając i utrwalając w kadrach najróżniejsze zakątki tego państwa.

„Portugalczycy śmieją się, że znam ich kraj lepiej niż oni sami” – żartowała w rozmowie z Piotrem Szulcem

Polskie gwiazdy nie są jedynymi, które stają przed obiektywem Kat. Także znani Portugalczycy chętnie decydują się na sesję u polskiej podróżniczki i fotografki. Na czym polega fenom jej popularności w tym państwie? Zdradziła go podczas programu Hej Poznań, który można obejrzeć poniżej.