Jak powstał Poznań i jak przeniesiono go z wyspy na lewy brzeg Warty?

Jak wyglądał gród na Ostrowie Tumskim, który zapoczątkował powstanie Poznania? Jak wyglądały przenosiny miasta z wyspy na brzeg Warty? W jaki sposób projektowano domu, ulice i punkty usługowe? To kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi będą mogli znaleźć uczestnicy warsztatów „Premiasto. Jak powstał Poznań” odbywające się w Bramie Poznania.

W tym roku Poznań obchodzi 770-lecie lokacji miasta, jednak jego początki sięgają jeszcze dawnego grodu na Ostrowie Tumskim. Właśnie na tych czasach skupią sie uczestnicy warsztatów „Premiasto. Jak powstał Poznań?” organizowanych przez Bramę Poznania podczas wakacji.

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych z dziećmi z klas I-VI szkoły podstawowej. W każdym z warsztatów może wziąć udział maksymalnie 30 młodych uczestników i 3 opiekunów.

Celem wakacyjnych warsztatów jest nie tylko zorganizowanie ciekawego spędzenia czasu wolnego, połączonego z nauką o historii miasta. Organizatorom zależy na rozwijaniu umiejętności współpracy, pomysłowości, wyobraźni czy też spostrzegawczości u dzieci.

W ramach zajęć uczestnicy będą szukali odpowiedzi na pytania m.in. w jaki sposób projektowano pierwsze miasta oraz jak przeniesiono gród z wyspy na lewy brzeg Warty.

Podsumowaniem warsztatów będzie grupowe budowanie makiety miasta.

Zajęcia trwają 75 minut, a całkowity koszt udziału w półkolonii wynosi 260 złotych za całą grupę. W jednym dniu możliwe jest organizowanie warsztatów dla maksymalnie dwóch grup. Prowadzone będą w sali warsztatowej Bramy Poznania lub na łące nad Cybiną, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe.

Rezerwacja (z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem) oraz zakup biletów możliwy jest za pośrednictwem strony internetowej lub pod numerem tel. 61 647 7629.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.