Piknik dla Zdrowia w sercu Poznania. Bezpłatne badania, profilaktyka, koncert, warsztaty i rozmowy o uzależnieniach

Poznań rozpoczyna wrzesień zdrowym akcentem. Wspólna inicjatywa Miasta Poznania, Grupy MTP i ich partnerów, przenosi mieszkańców miasta w atmosferę dbałości o zdrowie i profilaktyki. W sobotę, 16 września, w malowniczym parku Dąbrowskiego, przy historycznym obiekcie Starego Browaru, rozpocznie się kolejna odsłona pikniku “Poznań w formie”.

 

Wrześniowa stawia na edukację młodzieży, zwłaszcza w zakresie uzależnień. Gwiazdą wydarzenia będzie Poison 777. Podczas koncertu artysta podzieli się swoją osobistą drogą wyjścia z uzależnienia, podkreślając konsekwencje zażywania narkotyków.

Fundacja Homini Plus zaprezentuje innowacyjny projekt wspierający osoby doświadczające kryzysów emocjonalnych czy traum. Na miejscu pojawią się terapeuci i specjalnie wyszkolone psy.

W parku zostanie także wydzielona specjalna strefa “chillzone”, promująca otwarty dialog.

Entuzjaści rękodzieła będą mieli okazję zgłębić tajniki tworzenia zabawek dla zwierząt, mebli sensorycznych czy ozdób. Eksperci pokażą, jak w duchu recyklingu tworzyć piękne i użyteczne przedmioty.

Scena pikniku zapełni się spektaklami teatralnymi dla najmłodszych. Teatr Animacji, Atofri, oraz przedstawienie ukazujące połączenie muzyki Lutosławskiego z poezją Tuwima, to tylko niektóre z atrakcji. Miłośnicy ruchu będą mogli dołączyć do zajęć z zumby czy judo.

Nieodłącznym elementem wydarzenia są bezpłatne badania i konsultacje z ekspertami. Od testów wzroku, przez analizę składu ciała, po porady dotyczące profilaktyki raka skóry. Wydarzenie podkreśli także wagę codziennych nawyków, jak prawidłowe mycie zębów czy bezpieczne usuwanie kleszczy.

Wrześniowe spotkanie w Poznaniu nie jest tylko okazją do relaksu. To przede wszystkim wezwanie do troski o własne zdrowie, edukacji i integracji międzypokoleniowej.