Warta Poznań remisuje ze Slovanem Liberec w Turcji

Warta Poznań, w trakcie swojego zimowego zgrupowania w tureckim Side, zanotowała kolejny sparing, tym razem kończąc rywalizację remisem 1:1 ze Slovanem Liberec. Mecz był ważnym sprawdzianem, pomimo braku kilku kluczowych zawodników.

Dario Vizinger został bohaterem meczu, zdobywając jedyną bramkę dla Warty z rzutu karnego. Przyczynił się do tego Mohamed Mezghrani, testowany zawodnik, który wywalczył dla swojej drużyny tę decydującą jedenastkę.

Mecz zaczął się w nieco ospałym tempie, z większością gry rozgrywającej się w środkowej strefie boiska. Obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale brakowało wykończenia. Pierwsza połowa zakończyła się bramką dla Slovana, dzięki precyzyjnemu uderzeniu Nicolasa Pennera.

W drugiej połowie to Warta Poznań zyskała przewagę, czego efektem był zdobyty przez Vizingera gol. Pomimo prób obu drużyn, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, spotkanie zakończyło się remisem, z lekkim zaostrzeniem gry ze strony Slovana.

Chociaż mecz nie obfitował w dużą liczbę bramek, to pokazał charakter i umiejętności zawodników Warty Poznań. Widać było również próby dynamicznego ataku, zwłaszcza w końcówce spotkania, gdzie Miguel Luis oddał niezwykle groźny strzał, choć zablokowany przez obronę Slovana.

Trener Dawid Szulczek, który niedawno obchodził swoje 34. urodziny, mimo braku Adama Zrelaka, Michała Kopczyńskiego i Kajetana Szmyta, potrafił skutecznie zmotywować drużynę do walki.

Dla Warty Poznań zgrupowanie w Turcji jest ważnym elementem przygotowań do nadchodzących rozgrywek. Już w czwartek, 1 lutego, zespół zmierzy się z północnomacedońską Shkendiją Tetowo, po czym wróci do Polski, aby kontynuować przygotowania do kolejnych wyzwań.