Spacer przyrodniczy “Bogdanka II” – odkrywanie tajemnic poznańskich mokradeł

W najbliższą sobotę, 3 lutego, Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu zaprasza mieszkańców i turystów na wyjątkowy spacer przyrodniczy. Wydarzenie to odbędzie się z okazji Światowego Dnia Mokradeł i będzie miało miejsce na użytku ekologicznym Bogdanka II.

 

Prowadzącym spacer będzie znany przyrodnik, Artur Golis, który podzieli się swoją wiedzą na temat roli mokradeł w ekosystemie oraz ich znaczenia dla życia ludzi i otaczającej nas przyrody.

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, w tym edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych uczestników. To doskonała okazja dla rodzin, aby w interaktywny sposób nauczyć dzieci o wartości i ochronie środowiska naturalnego. Ponadto, spacer będzie okazją do dyskusji na temat zagrożeń dla poznańskich mokradeł, podnosząc świadomość ekologiczną uczestników.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 11:00 na parkingu przy dojeździe do plaży nad Rusałką, od strony ulicy Golęcińskiej. Aby wziąć udział w spacerze, konieczne są wcześniejsze zapisy poprzez kontakt emailowy: monika_mrozek@um.poznan.pl. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Spacer, o długości około 6 kilometrów, będzie nie tylko okazją do nauki, ale i doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Organizatorzy zalecają odpowiedni strój i obuwie, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.