Pierwsza w tym roku odsłona programu “Mieszkanie do remontu”

Poznań rozpoczyna kolejną odsłonę inicjatywy „Mieszkanie do remontu”, dając mieszkańcom miasta wyjątkową możliwość uzyskania lokalu mieszkalnego. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) ogłosił, że w ramach pierwszej edycji programu w 2024 roku, dostępnych będzie 13 mieszkań, które zainteresowani mogą dostosować do własnych potrzeb poprzez przeprowadzenie remontu.

 

Program, cieszący się dużym zainteresowaniem w poprzednich latach, kontynuuje swoje działania oferując mieszkania w różnorodnych lokalizacjach oraz o zróżnicowanym metrażu. W tym roku propozycje mieszkań wahać się będą od małych, jedno i dwupokojowych lokali, po przestronne, czteropokojowe mieszkania. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie miał szansę znaleźć coś dla siebie, niezależnie od swoich potrzeb.

ZKZL zwraca uwagę na atrakcyjność lokalizacji oferowanych mieszkań, które znajdują się zarówno w centrum miasta, jak i w bardziej oddalonych, ale równie urokliwych dzielnicach Poznania. Wśród adresów wymieniono m.in. ulice: Stary Rynek, Święty Marcin czy Krakowska, jak również Gruszkowa i Wybickiego.

Zgodnie z warunkami programu, uczestnicy mają obowiązek wyremontować przekazane im mieszkania w ciągu sześciu miesięcy, a w przypadku adaptacji strychów – w ciągu roku, przy tym korzystając z okresu bezczynszowego. Po zakończeniu remontu zawierana jest umowa najmu na czas nieokreślony, co daje stabilność mieszkalną.

Inicjatywa kierowana jest głównie do osób i rodzin, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na własność lub wynajem na rynku komercyjnym. Program „Mieszkanie do remontu” stanowi dla nich realną szansę na poprawę warunków życia.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać chęć obejrzenia lokali do 19 lutego, a następnie składać wnioski na wybrane mieszkania do 29 lutego 2024 roku, korzystając ze specjalnie przygotowanej strony internetowej. To właśnie tam znajdują się szczegółowe informacje o dostępnych mieszkaniach, wymaganiach dotyczących remontu oraz potrzebnych dokumentach.