Pierwsza odsłona tegorocznej edycji programu ”Mieszkanie do remontu”

Program „Mieszkanie do remontu” Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu powraca. Tym razem w ofercie znalazło się 25 lokali w różnych rejonach miasta i o zróżnicowanej powierzchni.

Program skierowany jest do osób, które z powodów materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym. Skorzystać z niego mogą także rodziny, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne.

To szansa dla poznaniaków, którzy mogą w ten sposób wynająć lokal na czas nieokreślony po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych w lokalu.

Program cieszył się dużą popularnością w 2019 roku. W ubiegłym roku, z uwagi m.in. na pandemię, ZKZL zrezygnował z oferowania lokali.

Lokale przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w ciągu maksymalnie pół roku. W tym czasie osoby biorące udział w programie nie płacą czynszu. Po zakończeniu prac podpisują umowę na najem na czas nieokreślony.

W pierwszej odsłonie tegorocznej edycji programu w ofercie znalazło się 25 lokali o zróżnicowanej powierzchni – od kawalerek 21 m2 po duże, pięcio- i sześciopokojowe mieszkania o powierzchni nawet 176 m2.

Różne są także lokalizacje – nie brakuje tych bardzo atrakcyjnych, w tym także w centrum miasta m.in. przy ul. Kościuszki, Młyńskiej, Kantaka czy Szkolnej.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, oglądanie mieszkań możliwe jest przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do 21 lutego 2021 roku przez dedykowaną do programu podstronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu.  Na tej samej stronie znajduje się także wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty.