Jak spędzić sobotę w Poznaniu? Kilka propozycji na początek weekendu w mieście

Oferta kulturalno-rekreacyjna Poznania zdecydowanie zachęca, by wyjść z domu. Oto kilka propozycji, jak spędzić sobotę w mieście.

 

Osiecka dla dziecka

Czy słup elektryczny może się zakochać? Czy świat mamy narysowany pod powiekami? Kim są kroplaki i księżulki? I co by było, gdyby mól żył jak król? Na te pytania odpowie spektakl muzyczny w oparciu o piosenki Agnieszki Osieckiej, które pisała dla dzieci. Spektakl grany również w niedzielę.

Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5

Godz: 15:00

Bilety: od 60 zł

Więcej informacji na stronie teatru

Rastafajrant w Kultowej

Czas na punky reggae, ska i rock wzbogacone sekcją dętą. Na kultowej scenie wystąpi zespół Rastafajrant. To cieszyńska formacja, która dotychczas koncertowała w kilkudziesięciu miastach Polski oraz w Czechach – za każdym razem spotykając się z gorącym przyjęciem. 

Kultowa, ul. Wrocławska 16

Godz. 20:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Mecz Enea Basket Poznań

W pierwszym lutowym meczy koszykarze Enea basket Poznań podejmą drużynę AZS AGH Kraków. W poprzednim meczu tych drużyn, który odbył się pod koniec października lepsi byli poznaniacy. Oni też w pierwszoligowej tabeli plasują się wyżej zajmując obecnie 12. pozycję z 33 punktami na koncie. Rywale z Krakowa mają 3 punkty mniej i są na 16. miejscu. 

Cityzen, ul. Droga Dębińska 10c

Godz. 14:00

Bilety: od 15 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Pierwszy ligowy mecz Lecha w 2024 roku

Po trwającej prawie dwa miesiącach przerwy Lech Poznań wraca do zmagań o tytuł mistrza Polski. Po 19. kolejkach zajmuje 3. miejsce tracąc 8 punktów do lidera, Śląska Wrocław. Pierwszym przeciwnikiem w 2024 roku będzie Zagłębie Lubin. W rundzie jesiennej, na boisku rywala padł remis 1:1. 

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17

Godz. 20:00

Bilety: od 20 zł

Więcej na stronie klubu

Trójkąty miłosne u Sienkiewicza

Wernisaż wystawy, która zaprasza w podróż w czasie do XIX wieku, do świata stworzonego przez Henryka Sienkiewicza w powieści “Rodzina Połanieckich”. Podczas wydarzenia wykład “Jak można w małżeństwie nawet znaleźć szczęście? O zasadach romansowania w XIX wieku” wygłosi dr Rozalia Wojkiewicz z Instytutu Filologii Polskiej UAM. Będzie też można spotkać ubranych w stylowe stroje członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu “Krynolina”, a także posłuchać występu wiolonczelistki – dr Agnieszki Brojek. Aranżacja wystawy: Wojciech Luchowski. 

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84

Godz: 13:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Biblioteki Raczyńskich

Inteligenci

“Inteligenci” to komediodramat teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, który zadaje trudne pytanie: czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć? Spektakl pokazuje losy jednej rodziny i porusza problemy, jakie spotykają wszystkich. 

Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18 

Godz: 16:00 i 18.15

Bilety: od 130 zł

Więcej informacji na stronie teatru

Publiczność rządzi

“Publiczność rządzi” to nietypowa mieszanka teatru, kabaretu i stand-upu. Improwizowany spektakl łączy w sobie ich unikalne cechy, pobudzając wyobraźnię widzów. Publiczność może aktywnie wpływać na rozwój historii swoimi sugestiami i propozycjami, a jej pomysły są natychmiast przenoszone na scenę przez utalentowanych aktorów.

Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Godz. 17:00 i 19:30

Bilety: 70 zł

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej

Zakopower – Widzialne i Niewidzialne Tour

Zakopower to zespół z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej – chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty. Kompozytorem i producentem nagrań jest Mateusz Pospieszalski, a twarzą i niepodrabialnym głosem – Sebastian Karpiel-Bułecka. 

Aula Artis Collegium da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz: 19:00

Bilety: od 140 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Marcin Masecki Trio

Marcin Masecki to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Na swoim najnowszym albumie “Boleros y más” gra i śpiewa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chórów brazylijskich i tang argentyńskich. w Poznaniu wystąpi z trio w składzie: Marcin Masecki – fortepian, śpiew, Max Mucha – kontrabas, Jerzy Rogiewicz – perkusja. 

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz: 20:00

Bilety: od 99 zł

Więcej informacji na stronie klubu

Natsuko Kono – “Życie pod wodą”

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć performance “Life Under Water” autorstwa Natsuko Kono, artystki butō mieszkającej w Niemczech. Butō to zbiorcza nazwa określająca różne rodzaje aktywności i technik tańca w Japonii. Natsuko Kono swoją pasję rozwijała, studiując sztukę performatywną w Londynie. Dziś pracuje jako tancerka, nauczycielka tańca i choreografka, prezentując swoje produkcje na renomowanych festiwalach. Założyła Akademię Butō w Serbii i prowadziła warsztaty na całym świecie

Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11

Godz. 20:00

Bilety: 60 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Dream Machine na Zamku

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia na uczestników czeka wyjątkowy eksperyment. Całonocna sesja muzyczna obejmie nie tylko koncerty, ale też wielokanałowe projekcje wideo, aranżacje przestrzeni, elementy performatywne, a także bodźce dotykowe i zapachowe. Będą przygotowane wygodne miejsca do leżenia, ale warto też zabrać swój ulubiony koc, poduszkę, przytulankę. Wystąpią: kakofoNIKT (poznańska grupa audiowizualna) oraz Liquidacje – czyli artyści i artystka światła zajmujący się sztuką Liquid Light Show.

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz: 23:55

Bilety: 20 zł

Więcej informacji na stronie CK Zamek

18-lecie Grupy Pomarańcze

Z okazji pełnoletności grupy teatralnej wszyscy będą mogli świętować w dwa wieczory. Zaprezentowane zostaną spektakle własne oraz przyjaciół Grupy Pomarańcze. 

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

19:00-19:45 Grupa Pomarańcze – “Oszukani” (premiera)

20:00-21:00 Teatr Terminus A Quo – “Zabawa w czekanie na zabawę”

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia