Ok. 500 pojazdów w jednej kolumnie jedzie do Poznania. Utrudnienia i blokady także m.in. w Kórniku, Koszutach, Lesznie, Rydzynie i Golęczewie (Aktualizacja)

Jak informuje policja, obecnie największa kolumna pojazdów biorących udział w proteście przemieszcza się z Trzebawia do węzła Poznań-Komorniki. Protesty odbywają się także na drogach, o których wcześniej nie uprzedzano, m.in. w Rydzynie, i Koszutach pod Kórnikiem.

Rolnicy cały czas dojeżdżają do miejsc protestów. Jak informuje policja, największa liczba pojazdów, bo ok. 300 ciągników i 160 samochodów myśliwych, jedzie z Trzebawia do węzła Poznań-Komorniki, który od godziny 8:00 jest całkowicie zamknięty dla ruchu we wszystkich kierunkach.

Policja kieruje ruchem na ul. Głogowskiej od strony Poznania, wskazując objazd w rejonie ul. Ostatniej, a od strony Stęszewa na objazdy w Komornikach.

Na DK11 trwa protest w Koszutach, na trasie ze Środy Wielkopolskiej do Kórnika. Jadący od strony Poznania mogą zjechać z trasy S11 (przed DK11) na węźle Kórnik Północ. Rejon Kórnika jest z tego powodu zakorkowany – obecnie korek na S11 zaczyna się już na wysokości Skrzynek. Na DK 11 Korek zaczyna się za Kórnikiem i sięga do Koszut.

W Rydzynie, na trasie S5, przy węźle Leszno Zachód, kolumna pojazdów rolniczych zablokowała jezdnie w kierunku Poznania, a także sam węzeł.

Zakorkowane jest Tarnowo Podgórne, z uwagi na przejazd pojazdów rolniczych DK92.

Blokada widoczna jest też na nitkach w obu kierunkach w Golęczewie. Korki występują również w Kostrzynie.

AKTUALIZACJA (10:26):

Jak informuje Policja:

  • Węzeł Ławica w Zakrzewie i węzeł w Swadzimiu zamknięty dla ruchu. Droga S11 pozostaje przejezdna. Od strony Poznania blokada na wysokości Baranowa. Od strony Tarnowa Podgórnego już na tej wysokości kierujemy na objazdy.
  • W Kostrzynie DK 92 rozpoczęło się zgromadzenie, podczas którego protestujący będą jeździć po jednym pasie w obydwie strony. Należy spodziewać się tam utrudnień. Policjanci na bieżąco kierują ruchem i wskazują drogi objazdu.
  • Golęczewo, DK 11 na wysokości zajazdu “Dziupla” rolnicy wyszli na drogę. Przechodzą przez jezdnię. Co 15 minut będą puszczać ruch.
  • Suchy Las, ul. Obornicka zablokowana. Policjanci również w tym miejscu kierują na objazdy.

AKTUALIZACJA (10:59):

Węzeł Ławica w Zakrzewie zamknięty. Od strony Buku policjanci już tam kierują ruchem oraz na wysokości Więckowic. Od strony Poznania pojazdy ciężarowe kierowane są na objazdy na wysokości ronda Przeźmierowo, a osobowe w Dąbrówce na rondzie przed protestem.

AKTUALIZACJA (11:21):

Jak informuje policja, według szacunków, w zgromadzeniach bierze udział ponad 800 ciągników rolniczych i około 200 samochodów osobowych.

Całkowicie zblokowane zostały trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna