Rolnicy znów będą protestować. Tym razem zablokują wjazdy do Poznania i na autostradę A2

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny protest rolników. Tym razem zamiast w centrum, blokować będą drogi wjazdowe do Poznania i wjazdy na A2.

 

W proteście zorganizowanym 9 lutego w centrum miasta wzięło udział według policyjnych statystyk ok. 1400 pojazdów. Rolnicy spotkali się pod Urzędem Wojewódzkim przy al. Niepodległości.

Tym razem protest planowany jest na wtorek, 20 lutego. Rolnicy wskazują, że to efekt braku reakcji ze strony rzędu na postulaty dotyczące ukraińskiego zboża wprowadzanego na polski rynek.

Protest będzie miał inną formę – uczestnicy zamierzają zablokować wszystkie wjazdy do Poznania oraz zjazdy na autostradę A2. Będzie to ogromne utrudnienie nie tylko dla mieszkańców miasta i okolic, ale także dostawców i centrów logistycznych wokół Poznania.

Organizatorzy zwracają uwagę na fakt, że tym razem udział prawdopodobnie weźmie więcej osób. Ostatnio część, z uwagi na ograniczenia tonażowe, nie wjeżdżała do miasta. Na obrzeżach nie będzie miała tego problemu i może użyć różnych maszyn.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.