Są już pierwsze utrudnienia związane z protestem rolników, policja patroluje zjazdy z S11, A2 i S5

Choć oficjalnie protest rolników ma rozpocząć się dopiero o godzinie 9:00, to w niektórych miejscach występują już utrudnienia w ruchu. Do działań przygotowana jest także policja, która już patroluje nie tylko miejsca, na których zapowiedziane są blokady, ale także inne węzły i zjazdy.

 

Rolnicy dojeżdżają na miejsca protestów, dlatego od rana widoczne są problemy na lokalnych drogach, a także na trasach, m.in. na DK 11, DK10, DW434 i DK92.

Policja jest już obecna nie tylko w miejscach, w których oficjalnie mają powstać blokady, ale także tam, gdzie pojawiły się nieoficjalne informacje o utrudnieniach i tam, gdzie możliwy jest większy ruch kołowy z uwagi na omijanie blokad.

Policja jest już obecna na wszystkich zjazdach z S11 w rejonie Poznania, zarówno na trasie w kierunku Piły i Wrocławia, jak i na trasie katowickiej, w kierunku Katowic i Poznania czy też na węzłach trasy S5. Policyjne wozy widać na wszystkich też węzłach przy poznańskim odcinku A2, co oznacza, że kierowcy mijają ich na węzłach: Poznań – Ławica (s11), Poznań-Luboń (A2), Poznań-Komorniki (A2), Poznań-Krzesiny(S11/A2), Dąbrówka (S11), Poznań – Zachód (A2, S11), Swadzim (S11, DK92), Poznań Wschód (A2, S5), Kleszczewo (S5), Iwno (S5, DK92).

W niektórych miejscach widoczne są spowolnienia ruchu – głównie tam, gdzie zaczynają zbierać się protestujący.