Gdzie lecieć w kwietniu na wakacje? Wylot z Poznania

Szef dał ci urlop w kwietniu? Możesz uważać się za szczęściarza! Ceny wycieczek zagranicznych, szczególnie w opcji last minute, są zdecydowanie niższe niż w wysokim sezonie. Nawet w popularnych miejscach nie ma jeszcze tłumu turystów. Za to pogoda jest zdecydowanie lepsza niż latem w Polsce. Chcesz wybrać się na wakacje wczesną wiosną? Podpowiemy ci, które kierunki warto wziąć pod uwagę.

Wakacje last minute z Poznania – może na Cypr?

Cypr jest wyspą na Morzu Śródziemnym, uwielbianą przez turystów między innymi za pogodę. W kwietniu średnia temperatura wynosi tu 22°C. Mało? Chyba nie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że tyle samo wynosi średnia temperatura dla Polski, ale w… lipcu.

W kwietniu na Cyprze można liczyć na 9 słonecznych godzin w ciągu dnia, pora deszczowa odchodzi w niepamięć. Jest ciepło, ale nie gorąco – idealna pora na zwiedzanie Nikozji (także tej północnej), oglądanie Grobowców Królewskich, zachwycenie się Słonym Jeziorem w Larnace i magiczną plażą Nissi Beach.

Nie można zapomnieć o Skale Afrodyty. Ponoć kto ją opłynie, będzie miał wieczne szczęście w miłości. Co prawda temperatura wody w Morzu Śródziemnym o tej porze roku to zaledwie 17°C, ale czy Bałtyk latem ma więcej? Wakacje na Cyprze 2024 na pewno będą lepszym wyborem, zwłaszcza w kwietniu.

Szukasz wakacji all inclusive z wylotem z Poznania? Wyspy Kanaryjskie czekają!

All inclusive i wakacje na Wyspach Kanaryjskich, czyż to nie brzmi bajecznie? Urok tego kierunku polega na różnorodności. Każda wyspa jest inna i nie da się porównać pustynnego krajobrazu Fuerteventury z niezwykle zieloną Gran Canarią. Wyspy Kanaryjskie łączy nazwa, dzieli wszystko inne, łącznie z frekwencją. Ciszę i spokój o każdej porze roku znajdziesz na maleńkiej La Gomerze.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich 2024 można planować praktycznie przez cały rok. Pogoda jest tu dość stała, a średnia temperatura to około 20°C. W ofercie biura podróży TUI bez trudu znajdziesz wszelakie propozycje wyjazdów all inclusive w kwietniu z bezpośrednim lotem na Kanary. Komfortowe hotele z basenami, wykwintna kuchnia, niezwykłe krajobrazy i wiele, wiele więcej. Na pewno dobrze wypoczniesz, delektując się specjałami na bazie owoców morza. To tutejszy przysmak.

A może trochę dalej? Zaplanuj wakacje z Tui w Egipcie!

Jeśli do Egiptu, to tylko wiosną! Za tym terminem przemawiają nie tylko niższe ceny, ale i pogoda. W miesiącach wakacyjnych lato potrafi być naprawdę gorące. Wiosną natomiast jest jeszcze na tyle rześko, że można planować odpoczynek także poza plażą.

Na pewno warto udać się na targ rybny, odwiedzić handlową dzielnicę Hurghady El Dahar, zwiedzić kościół koptyjski i meczet El Mina. Wieczór to dobry czas na odwiedzenie Nowej Mariny. Niewątpliwie warto odwiedzić Wielkie Akwarium – gigantyczny obiekt, w którym można między innymi oglądać podwodne życie, spacerując przeszklonymi tunelami.

Oczywiście na plażę też musi znaleźć się czas. Niedopuszczalne jest być w Hurghadzie i nie skusić się na nurkowanie w pobliżu rafy koralowej.

Wczasy w Egipcie warto zaplanować, wybierając wylot z Poznania. Dotyczy to szczególnie mieszkańców zachodniej Polski, ale nie tylko. W razie wątpliwości warto skontaktować się z biurem podróży TUI, które pomoże zaplanować wakacje last minute i pomoże rozwiać wszelakie obiekcje.