Na Ławicy wylądował najnowszy i najbardziej luksusowy Boeinga 737 MAX

To historyczna niedziela dla Lotniska Poznań-Ławica. Dokładnie o godzinie 11:25 wylądował na jego pasie pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8, przylatując bezpośrednio z Dubaju. Ten wyjątkowy moment otworzył nowy rozdział w połączeniach lotniczych między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Przylot z Dubaju – Krok Naprzód dla Lotniska w Poznaniu

Samolot, należący do linii flydubai, przypłynął na fali entuzjazmu i oczekiwań. “Ogłoszenie bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska,” mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes poznańskiego lotniska. Bezpośrednie loty nie tylko ułatwią mieszkańcom Poznania i Wielkopolski dostęp do Dubaju, ale również do ponad 110 kierunków w 50 krajach świata oferowanych przez flydubai.

Boeing 737 MAX 8 – Luksus i Technologia

Boeing 737 MAX 8, dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy produkowany przez amerykański koncern The Boeing Company, wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Charakteryzuje się cichszymi i bardziej wydajnymi silnikami, lepszą aerodynamiką oraz mniejszym zużyciem paliwa, co czyni go bardziej przyjaznym dla środowiska.

Wewnątrz samolotu pasażerowie mogli doświadczyć komfortu na najwyższym poziomie. Kabina MAXa została wykonana według konceptu Boeing Sky Interior, znanego z Dreamlinerów. Cechuje się ona m.in. specjalnym wyciszeniem, ergonomicznymi elementami wyposażenia oraz dynamicznym oświetleniem LED.

Nowe Połączenia i Możliwości

Loty na trasie Poznań-Dubaj będą odbywać się trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Wyloty z Poznania zaplanowano na godzinę 12:25, a lądowania w Dubaju na 21:35. Z Dubaju samoloty będą startować o 7:35 lokalnego czasu, a w Poznaniu lądować o 11:25.

Wiceprezes Bykowski podkreśla, że nowe połączenie będzie impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego, jak i biznesowego do tej części świata. “Spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich,” dodaje.

To, co dzisiaj miało miejsce na Lotnisku Poznań-Ławica, nie tylko stanowi istotny krok w rozwoju międzynarodowych połączeń, ale również otwiera drzwi do nowych doświadczeń i możliwości dla podróżnych z Polski i całego regionu.